1Job.ro - Locuri de Munca, Joburi

  Persoane  Adaugare / Modificare CV Cautare Job Home
  Firme Inregistrare / Login Preturi

Detalii
Firma: International Service Group Personnel Management
Denumirea Postului: Office Assistant - Germana
Descrierea Postului: - Redactare, scanare, arhivare, indosariere documente;
- Asigurarea activitatii de secretariat si protocol a societatii (intampinarea partenerilor, clientilor, furnizorilor; rezervari hotel, avion, restaurant);
- Asigura un flux informational eficient între managerul companiei, departamentele interne si exterior
- Organizarea agendei de intalniri si programarea acestora;
- Pregatirea materialelor necesare in cadrul intalnirilor;
- Preluarea si redirectionarea apelurilor telefonice;
- Asigurarea activitatii de primire, inregistrare, repartizare si predare a corespondentei (fax, e-mail, posta, facturi) precum si de expediere a celei care pleaca din societate;
- Redacteaza documente, rapoarte, informari, comunicari generale;
- Propune masuri de îmbunataþire a activitaþii administrative;
- Introducerea si completarea informatiilor in sistem;
- Administrare baza de date;
- Sustinerea organizatorica a departamentul financiar.

Cuvinte cheie: Germana
Cerintele Postului: - Studii superioare economice (Contabilitate, Finante);
­- Germana avansat scris/vorbit - OBLIGATORIU
- Abilitati de lucru sub presiunea timpului si rapiditate in indeplinirea sarcinilor;
- Excelente abilitati de comunicare, negociere si organizare;
- Abilitati de exprimare clara si concisa in scris si verbala;
- Abilitati de analiza si sinteza a informatiilor;
- Abilitati de prioritizare a sarcinilor si de a administra mai multe sarcini in timp rapid, corect si organizat;
- Ambitie, hotarare, imaginatie, spontaneitate, intuitie, adaptabilitate;
- Experienta in relatiile cu clientii;
- Initiativa;
- Rezistenta la stress;
- ­Experienta min 1 an pe un post similar;
- Cunostinte contabilitate primara – constituie un avantaj
­- Engleza avansat scris/vorbit – Obligatoriu;
­- Cunostinte operare calculator (Office, Explorer, E-mailing etc);
- Bun organizator;
- Persoana de incredere, loiala;
- Motivare pentru inceperea/dezvoltarea unei cariere in domueniu Resurselor Umane;
­- Carnet de conducere, cat. B - Avantaj.

Cerinte de limba: English - very good
German - very good
Tipul Contractului: Full-Time
Salariu: -
Alte Informatii
Gradul de Studii Preferat: Bachelors
Experienta Minima (ani):
Cerinte de Deplasare: Light
Domeniul Economic: Office Equipment
Categorie Job: Resurse Umane
Data Publicarii: 2006-08-11
Valabil: 3 luna(i)
Detalii de Contact
Nume: Ioana Anescu
Adresa: Str. Viitorului 18, Et 1, Ap 2, Sector 2
Localitate: 020612 Bucuresti
Judet, Tara: Bucuresti, Romania
Telefon: 0212114514
Fax: 0212114514
URL: http://www.isgpm.ro
Completati acest formular
Introduceti o scurta scrisoare de intentie ca sa candidati online pentru acest post.
Aceasta optiune poate fi folosita numai de membrii inregistrati cu CV-ul publicat!
Click aici pentru Adaugare / Modificare CV.
<< Password

* Electrical Engineers , Sintec UK Ltd., London, United Kingdom
* Infirmier, LEASE, Wiltz, Luxembourg
* Maître d’hôtel , LEASE, Wiltz, Luxembourg
* sales manager, Rév and Partners Gas Industrial Traing Ltd., Budapest, Hungary
* educatoare, SC Intelligent Hr Investment SRL, Bucuresti, Romania

Job-uri & Locuri de Munca pe Categorii:

* Agricultura / Mediu (12)
* Alta Categorie (145)
* Arta / Cultura (3)
* Asigurari (19)
* Audit / Contabilitate (81)
* Biologie / Chimie (5)
* Computer / IT (180)
* Constructii (78)
* Educatie / Invatamant (11)
* Finante / Banci (19)
* Imobiliare (20)
* Industrial (40)
* Inginerie (142)
* Internet / E-Commerce (36)
* Jurnalism / Media (2)
* Legal / Juridic (4)
* Management / Executiv (32)
* Marketing / PR (48)
* Medical (104)
* Nonprofit (2)
* Reparatii (18)
* Resurse Umane (18)
* Servicii Clienti (24)
* Servicii Consultanta (17)
* Telecomunicatii (13)
* Transport (24)
* Turism (99)
* Vanzari (196)

Am relansat class.ro, publicatia de lux si lifestyle!