1Job.ro - Locuri de Munca, Joburi

  Persoane  Adaugare / Modificare CV Cautare Job Home
  Firme Inregistrare / Login Preturi

Detalii
Firma: JOB Connect
Denumirea Postului: Inginer Aplicatii Cluj
Descrierea Postului: Job Connect, companie de recrutare si training locata in Sibiu, impreuna cu clientul sau, companie multinationala cu investitie straina, unul dintre cei mai mari producatori de tehnica de automatizare pe plan mondial cauta persoane pentru dezvoltarea retelei de vanzari in orasul Cluj, in vederea ocuparii postului de Inginer Aplicatii.

Persoana care va ocupa acest post va avea urmatoarele responsabilitati:

Realizarea planului pe zona aferenta, ocupandu-se de tot ceea ce insemana vanzari;
Identificarea potentialilor clienti si preluarea clientilor deja existenti;
Furnizarea informatiilor despre concurenta pe zona aferenta, despre activitatile acesteia;
Realizarea target-ului lunar;
Semnarea contractelor cu cei amintiti;
Identificarea reclamatiilor din teren;
Prezentarea de produse si monitorizarea comenzilor lansate;
Urmarirea si recuperarea sumelor neincasate de la clienti.

Zone alocate: Mures, Bistrita Nasaud, Satu Mare, Salaj, Cluj, Maramures.

Cuvinte cheie: vanzari, inginerie
Cerintele Postului:
Studii superioare tehnice: inginer electrotehnic, de preferat automatist;
Experienta ca si reprezentant vanzari, reprezinta un avantaj experienta intr-o companie de profil tehnic;
Limbi straine: limba engleza- nivel avansat, cunostintele de limba germana reprezinta un avantaj;
Permis de conducere categoria B;
Cunostinte operare PC: Ms Office;
Abilitati de prezentare si negociere;
Atitudine proclient.
Cerinte de limba: English - very good
German - good
Tipul Contractului: Full-Time
Salariu: -
Alte Informatii
Gradul de Studii Preferat: High School
Experienta Minima (ani):
Cerinte de Deplasare: Heavy
Domeniul Economic: Advertising
Categorie Job: Audit / Contabilitate
Data Publicarii: 2009-10-19
Valabil: 1 luna(i)
Detalii de Contact
Nume: Catalin VACON
Adresa: Crisanei, 14
Localitate: 0 Sibiu
Judet, Tara: Sibiu, Romania
Telefon: 0744.549554
Fax: 0369.814914
URL: http://www.jobconnect.ro
Completati acest formular
Introduceti o scurta scrisoare de intentie ca sa candidati online pentru acest post.
Aceasta optiune poate fi folosita numai de membrii inregistrati cu CV-ul publicat!
Click aici pentru Adaugare / Modificare CV.
<< Password

* Electrical Engineers , Sintec UK Ltd., London, United Kingdom
* Infirmier, LEASE, Wiltz, Luxembourg
* Maître d’hôtel , LEASE, Wiltz, Luxembourg
* sales manager, Rév and Partners Gas Industrial Traing Ltd., Budapest, Hungary
* educatoare, SC Intelligent Hr Investment SRL, Bucuresti, Romania

Job-uri & Locuri de Munca pe Categorii:

* Agricultura / Mediu (12)
* Alta Categorie (145)
* Arta / Cultura (3)
* Asigurari (19)
* Audit / Contabilitate (81)
* Biologie / Chimie (5)
* Computer / IT (180)
* Constructii (78)
* Educatie / Invatamant (11)
* Finante / Banci (19)
* Imobiliare (20)
* Industrial (40)
* Inginerie (142)
* Internet / E-Commerce (36)
* Jurnalism / Media (2)
* Legal / Juridic (4)
* Management / Executiv (32)
* Marketing / PR (48)
* Medical (104)
* Nonprofit (2)
* Reparatii (18)
* Resurse Umane (18)
* Servicii Clienti (24)
* Servicii Consultanta (17)
* Telecomunicatii (13)
* Transport (24)
* Turism (99)
* Vanzari (196)

Am relansat class.ro, publicatia de lux si lifestyle!