1Job.ro - Locuri de Munca, Joburi

  Persoane  Adaugare / Modificare CV Cautare Job Home
  Firme Inregistrare / Login Preturi

Detalii
Firma: Intelligence
Denumirea Postului: DIRECTOR ECONOMIC
Descrierea Postului: Atributii:

· Coordoneaza intocmirea corecta si la zi a evidentei financiar / contabile;
· Analizeaza si decide impreuna cu seful ierarhic ratele platilor/incasarilor;
· Analizeaza si decide impreuna cu seful ierarhic asupra avansurilor spre decontare de acordat;
· Verifica si semneaza deconturile de cheltuieli;
· Verifica si semneaza seturile de documente pentru banci;
· Verifica si semneaza jurnalele de TVA si decontul de TVA;
· Verifica si semneaza statele de salarii si declaratii depuse pe baza acestora, evidenta privind bonurile de masa;
· Verifica si semneaza stabilirea impozitelor si contributiilor de plata la bugetul de stat;
· Verifica si semneaza pentru intocmirea situatiilor/raportarilor financiare;
· Organizeaza, verifica si supervizeaza activitatea anagajatilor din subordinea sa;
· Reprezinta societatea in cazul controalelor financiare;
· Vizeaza cererile de concediu ale angajatilor din subordinea sa;
· Reprezinta societatea alaturi de seful ierarhic in cazul contractelor incheiate de aceasta;
· Verifica si semneaza impreuna cu seful ierarhic orice alte documente care sunt emise de societate, potrivit atributiilor ce-i revin;
· Colaboreaza la stabilirea politicilor financiar-contabile de dezvoltare;
· Emite analize financiare / planificare financiara, periodice catre conducerea unitatii si catre grup;
· Furnizeaza informaþii cu date financiare ºi non-financiare;
· Supervizeaza ºi analizeaza costurile ºi rentabilitatea firmei prin instrumente adecvate de planificare ºi analizã;
· Asigura sprijinirea ºi promovarea unui control de costuri optimal, în toate departamentele firmei;
· Face evaluarea analizelor speciale financiare;
· Colaboreaza la proiecte interdepartamentale;
· Duce la indeplinire sarcinile stabilite pe cale ierarhica;

Cuvinte cheie:
Cerintele Postului: Denumirea postului: DIRECTOR ECONOMIC

Departamentul: CONSILIU DIRECTOR

Nivelul postului: CONDUCERE

Cerinte privind ocuparea postului:

Pregatirea de specialitate:

· STUDII SUPERIOARE + MASTER, MBA,
· EXPERT CONTABIL AUTORIZAT CU DREPT DE SEMNATURA INREGISTRAT LA C.E.C.C.A.R.,
· AUDITOR INREGISTRAT LA C.A.F.R.,
· MULTIPLE SPECIALIZARI IN DOMENIUL FINANCIAR-CONTABIL

Cunostinte operare PC: WINDOWS, MS OFFICE, INTERNET, EXPRESS, PROGRAME DE CONTABILITATE, GESTIUNE, STOCURI, SALARIZARE, BAZE DE DATE, ETC.

Experienta relevanta in domeniu / pe post similar : MINIM 10 ANI.

Limba straina : ENGLEZA (SCRIS/CITIT/VORBIT) NIVEL AVANSAT.

Abilitati, calitati, aptitudini necesare: ONESTITATE, RECEPTIVITATE
CALM, ECHILIBRU, SERIOZITATE, CORECTITUDINE, HOTARARE, PROMPTITUDINE, PERFORMANTA, COMUNICARE, SPIRIT ORGANIZATORIC, RESPONSABILITATE, GANDIRE POZITIVA,

Locul postului : BUCURESTI

Cerinte de limba: English - very good
Tipul Contractului: Full-Time
Salariu: -
Alte Informatii
Gradul de Studii Preferat: Masters
Experienta Minima (ani):
Cerinte de Deplasare: Light
Domeniul Economic: Health - Medical - Home
Categorie Job: Audit / Contabilitate
Data Publicarii: 2010-06-02
Valabil: 3 luna(i)
Detalii de Contact
Nume: V Vasilescu
Adresa: Sector 2
Localitate: 021697 Bucuresti
Judet, Tara: Bucuresti, Romania
Telefon: 0314201059
Fax: 0314201059
URL: -
Completati acest formular
Introduceti o scurta scrisoare de intentie ca sa candidati online pentru acest post.
Aceasta optiune poate fi folosita numai de membrii inregistrati cu CV-ul publicat!
Click aici pentru Adaugare / Modificare CV.
<< Password

* Electrical Engineers , Sintec UK Ltd., London, United Kingdom
* Infirmier, LEASE, Wiltz, Luxembourg
* Maître d’hôtel , LEASE, Wiltz, Luxembourg
* sales manager, Rév and Partners Gas Industrial Traing Ltd., Budapest, Hungary
* educatoare, SC Intelligent Hr Investment SRL, Bucuresti, Romania

Job-uri & Locuri de Munca pe Categorii:

* Agricultura / Mediu (12)
* Alta Categorie (145)
* Arta / Cultura (3)
* Asigurari (19)
* Audit / Contabilitate (81)
* Biologie / Chimie (5)
* Computer / IT (180)
* Constructii (78)
* Educatie / Invatamant (11)
* Finante / Banci (19)
* Imobiliare (20)
* Industrial (40)
* Inginerie (142)
* Internet / E-Commerce (36)
* Jurnalism / Media (2)
* Legal / Juridic (4)
* Management / Executiv (32)
* Marketing / PR (48)
* Medical (104)
* Nonprofit (2)
* Reparatii (18)
* Resurse Umane (18)
* Servicii Clienti (24)
* Servicii Consultanta (17)
* Telecomunicatii (13)
* Transport (24)
* Turism (99)
* Vanzari (196)

Am relansat class.ro, publicatia de lux si lifestyle!