1Job.ro - Locuri de Munca, Joburi

  Persoane  Adaugare / Modificare CV Cautare Job Home
  Firme Inregistrare / Login Preturi

Detalii
Firma: ABTSEEHAUS
Denumirea Postului: Asistent Medical - GERMANIA
Descrierea Postului: Angajam Asistenti Medicali Generalisti (barbati si/sau femei) "full-time" la clinica noastra din Laufen/GERMANIA, situata intr-o zona turistica pitoreasca, chiar langa orasul austriac Salzburg. Clinica noastra este specializata in ingrijirea cetatenilor seniori, capacitatea maxima de 34 persoane, cazati in camere individuale.
Cuvinte cheie: Aistent Medical, germana
Cerintele Postului: Cerinte:
- Calificare scoala postliceala 3 ani. Diplomele, vor trebui certificate pt. CE de catre Ministerul Sanatatii, in functie de anul absolvirii, conform Directiva Comunitara CD 2006/100 CEE.
- Cunoasterea limbii germane la un nivel conversational rezonabil ESTE INDISPENSABILA.
- Experienta in lucrul cu cetatenii seniori este apreciata, dar nu ceruta - reprezinta insa un real avantaj in favoarea candidatului.

Oferta nostra, bonusuri:
Salariu oferit este in functie de calificarea si experienta fiecarui candidat.
Institutia noastra achita tuturor angajatilor sai, toate taxele si impozitele datorate statului german. Ca atare, salariatii nostri se bucura de concediu de odihna, concediu medical, sarbatori, somaj, asigurari medicale, pensie, etc., etc.
Angajarea se face in baza unui contract de munca, initial cu durata anuala.

Pentru cei interesati:
Asteptam aplicatiile insotite de CVul (in limba romana), de preferinta la:

email: Asistenti.Medicali@Gmail.com sau eventual
Fax: +49-8682-955-522 (Numar de Germania)
Cerinte de limba: German - very good
Tipul Contractului: Full-Time
Salariu: From: 1500 to: 1600 (yearly salary in USD)
Alte Informatii
Gradul de Studii Preferat: Associate
Experienta Minima (ani):
Cerinte de Deplasare: Unspecified
Domeniul Economic: Health - Medical - Home
Categorie Job: Medical
Data Publicarii: 2011-07-17
Valabil: 3 luna(i)
Detalii de Contact
Nume: Michaela Kot
Adresa: 9 Abtsee Strasse
Localitate: 83410 Laufen
Judet, Tara: Germany
Telefon: +49-8682-955-552
Fax: +49-8682-955-552
URL: -
Completati acest formular
Introduceti o scurta scrisoare de intentie ca sa candidati online pentru acest post.
Aceasta optiune poate fi folosita numai de membrii inregistrati cu CV-ul publicat!
Click aici pentru Adaugare / Modificare CV.
<< Password

* Electrical Engineers , Sintec UK Ltd., London, United Kingdom
* Infirmier, LEASE, Wiltz, Luxembourg
* Maître d’hôtel , LEASE, Wiltz, Luxembourg
* sales manager, Rév and Partners Gas Industrial Traing Ltd., Budapest, Hungary
* educatoare, SC Intelligent Hr Investment SRL, Bucuresti, Romania

Job-uri & Locuri de Munca pe Categorii:

* Agricultura / Mediu (12)
* Alta Categorie (145)
* Arta / Cultura (3)
* Asigurari (19)
* Audit / Contabilitate (81)
* Biologie / Chimie (5)
* Computer / IT (180)
* Constructii (78)
* Educatie / Invatamant (11)
* Finante / Banci (19)
* Imobiliare (20)
* Industrial (40)
* Inginerie (142)
* Internet / E-Commerce (36)
* Jurnalism / Media (2)
* Legal / Juridic (4)
* Management / Executiv (32)
* Marketing / PR (48)
* Medical (104)
* Nonprofit (2)
* Reparatii (18)
* Resurse Umane (18)
* Servicii Clienti (24)
* Servicii Consultanta (17)
* Telecomunicatii (13)
* Transport (24)
* Turism (99)
* Vanzari (196)

Am relansat class.ro, publicatia de lux si lifestyle!